Керування

Пошук

Інфрачервоне випромінювання – це електромагнітне випромінювання, яке займає спектральну область між червоним кінцем видимого діапазону та короткохвильовим випромінюванням з довжиною хвилі 1-2мм.

Інфрачервоний діапазон умовно поділяють на короткохвильовий або “жорстке” випромінювання (0,74-2,5 мкм), середній (2,5-50 мкм) та довгохвильовий або “м’який” (50 -2000мкм).

 

Фізика інфрачервоного опалення: Сонце – джерело електромагнітного випромінювання, яке, в залежності від довжини хвилі, ділять на три частини. Перша – видиме світло, який може бути за допомогою звичайної призми розщеплено на сім кольорів від фіолетового до червоного (в порядку зростання довжини хвилі). Більш короткі хвилі непомітні для неозброєного ока і знаходяться за фіолетовою областю спектра. Звідси й назва – ультрафіолетові хвилі. Наша атмосфера добре їх поглинає. Захисною реакцією організму людини на вплив ультрафіолету є потемніння шкіри, яке ми називаємо засмагою.

 

Довгі хвилі – це інфрачервоне випромінювання (теплове випромінювання), яке також невидиме і розташовується з протилежного боку сонячного спектру за червоною областю. Нашими органами чуття воно сприймається як звичайне тепло. Діапазон інфрачервоного випромінювання достатньо великий і учені його розбили на три піддіапазони – ближній, що примикає до видимого світла, середній і дальній (або довгохвильовий). Чим гарячіший предмет, тим більш короткі хвилі він випромінює, аж до видимого світла (яскравий приклад – розпечений сталевий прут).

 

Нагріті тверді тіла випромінюють неперервний спектр інфрачервоних хвиль, кожне нагріте тіло випромінює в дуже широкому діапазоні інфрачервоного спектру. При низьких температурах (нижче 800К) випромінювання твердого тіла повністю знаходиться в інфрачервоному діапазоні і таке тіло візуально видається темним. При підвищенні температури нагріву доля видимого діапазону випромінювання в спектрі виростає, тіло спочатку здається темно-червоним, потім червоним, жовтим і нарешті при температурах вищих за 5000К – білим. При цьому з ростом температури зростає енергія випромінювання як видимого спектру, так і інфрачервоного випромінювання.

 

Довгохвильовий обігрів можна порівняти з світловими променями. Правильно розподіливши в кімнаті джерела світла можна добитися комфортабельного, рівномірного освітлення. Точно так само розподіляються і інфрачервоні випромінювачі. Обчисливши спочатку сумарну потужність необхідну для обігріву приміщення в цілому, можна, потім, знайти потужність обігрівачів, необхідну для рівномірного розподілу тепла в приміщенні. Розраховуючи систему інфрачервоного обігріву, необхідно виходити з висоти стель, сумарної необхідної потужності, а так само типу приміщення, в якому інфрачервона система обігріву застосовуватиметься.

 

Дослідження вчених показали, що найбільш корисний вплив (при помірній потужності) на організм людини надає саме довгохвильове інфрачервоне випромінювання, особливо та його частина, яка примикає до середнього піддіапазону. Її називають “Vital Rays” або “Промені Життя”. Саме в цьому діапазоні знаходиться випромінювання електричного довгохвильових обігрівача . Найголовніше полягає в тому, що власне теплове випромінювання людини теж має цю частоту! Ще цілителі старовини, широко застосовували тепло своїх долонь для лікування захворювань, знали про це. Саме таке випромінювання отримує людина в перші дев’ять місяців свого життя.

 

Так, Сонце несе нам життя, але якщо уточнити, у вузькій смужці інфрачервоного випромінювання з довжиною хвилі від 5,6 до 15 мікрон. На основі цих відкриттів японські вчені ще в шістдесяті роки отримали патент на випромінювачі особливої конструкції, які згодом були застосовані в кабінах інфрачервоних саун. Спільні дослідження, що проводяться протягом десятків років провідними світовими клініками, довели безсумнівно користь процедур в інфрачервоних кабінах. ІЧ-терапія виявилася дієвим і досить ефективним способом не тільки боротьби з простудні захворювання, але і зниження ваги, стимулювання діяльності шлунку, лікування целюліту.

 

Головна перевага інфрачервоних обігрівачів як раз побудована на принципі прямої передачі енергії випромінювання безпосередньо всім фізичним предметам, що розміщені в зоні дії приладу. При передачі тепла за допомогою електромагнітного випромінювання відсутній проміжний носій тепла – повітря – відповідно витрати на опалення для досягнення необхідного балансу тепла мінімальні.