Керування

Пошук

Доцільність застосування інфрачервоної плівкової системи опалення «Індіго» для обігріву житлових, адміністративно-побутових та виробничих приміщень

На сьогодні ми спостерігаємо стрімкий розвиток ринку систем теплозабезпечення в будівлях та приміщеннях різного призначення.
Чому саме «Індіго», які переваги, недоліки таких нагрівачів, економічність, екологічна безпека та багато інших питань виникає при виборі нагрівачів того чи іншого типу.

Всі тіла які мають температуру, а такими є всі тіла, – випромінюють, в тому числі й інфрачервоні електромагнітні хвилі, іншими словами – інфрачервоне світло. Найбільш потужним і універсальним природнім джерелом світла є наша зірка – Сонце, до тепла якого ми вже звикли. Особливу нестачу сонячного тепла ми відчуваємо взимку та прагнемо поповнити його теплом різних штучних джерел – від романтичного багаття і до складних систем клімат-контролю. Виникає питання, яким чином створити такі штучні джерела, які б могли нам забезпечити комфортні умови в житлових та виробничих приміщеннях.

Основним параметром інфрачервоних нагрівачів є температура, а точніше її оптимальне значення. Ринок нам пропонує високотемпературні нагрівачі (електричні – калорифери, конвектора, масляні радіатори, кварцові елементи, газові конвектора), робочі поверхні яких нагріваються іноді до дуже високих температур (5000С, а то і вище). Для забезпечення швидкого відводу тепла, використовують або природну, або примусову конвекцію. При такому теплообміні повітря міняє свої фізичні та хімічні властивості, «вигорає», з’являються продукти горіння. Такі «підготовлені» потоки повітря швидко заповнюють приміщення, а далі, за рахунок теплообміну, стіни, підлога, стеля, оточуючі предмети, набувають усередненої температури.

У випадку використання направленого високотемпературного інфрачервоного випромінювання, потоки якого формуються рефлекторами різної форми, ситуація погіршується – такі теплові потоки локально перегрівають поверхні, які «газять», тобто виділяють шкідливі елементи, і не покращують екології в приміщенні. А при знаходженні в такому потоці людина перегрівається, насамперед голова (тепловий удар).

Висновок напрошується самим собою – необхідно використовувати низькотемпературні (до 65˚С), рівномірно розподілені по площі нагрівачі. Звичайно, ви скажете, що тут нового, вже давно використовують теплі підлоги, які нагрівають або електричними елементами, або гарячою водою, а в окремих конструкціях – проганяють підігріте повітря по відповідних каналах у підлозі. Все це так, але такі нагрівальні системи, необхідно монтувати при будівництві, або ж необхідно проводити реконструкцію приміщень, а то і всієї будівлі, що суттєво підвищує вартість системи теплозабезпечення та збільшує строки введення її в експлуатацію. Не останнім є питання обслуговування таких систем та їх планова, чи аварійна заміна. Коментарі тут зайві.
Ви запитаєте, тоді де розташувати такі нагрівальні елементи, адже для їх розташування потрібні значні площі, бажано відкриті для покращення теплообміну. Залишається вільною стеля. Незвичне рішення, та чому? Ми з самого початку почали мову з природного джерела, Сонця, а воно над нами. Але воно ж припікає, скажете ви. Так, але воно не є розподіленим джерелом, до того часу як не найдуть хмари, які рівномірно розподіляють сонячне тепло. Напрямок наших дій у створені комфортних умов у приміщенні, заданий самою природою. Низькотемпературне ІЧ випромінювання, яке випромінюється з «Індіго» елементів на стелі, досягає підлоги, оточуючих предметів, які поступово нагріваються до заданої температури при допомозі терморегулятора. Небезпека для людини попасти в направлений високотемпературний тепловий потік відсутня. Не перегріваються ні підлога, ні предмети які розташовані в приміщенні, повітря не насичується продуктами горіння, як на високотемпературних елементах нагрівачів.

Отже, головна перевага інфрачервоних обігрівачів як раз побудована на принципі прямої передачі енергії випромінювання безпосередньо всім фізичним предметам, що розміщені в зоні дії приладу. При передачі тепла за допомогою електромагнітного випромінювання відсутній проміжний носій тепла – повітря – відповідно витрати на опалення для досягнення необхідного балансу тепла мінімальні.

Також немаловажним фактором являється вплив електромагнітних хвиль інфрачервоного діапазону довжиною 5-15 мкм (“Vital Rays” (Промені життя)), які не тільки безпечні для людини, а й позитивно впливають на її стан здоров’я, збільшуючи опір організму інфекціям, здержуючи процес розмноження вірусів, наповнюючи повітря негативними іонами (принцип морського прибою, коли капельки води в вологому приміщенні заряджуються негативними іонами і при випаровуванні віддають свій заряд осушеному до норми повітрю), знешкоджують неприємні запахи, які виникають в результаті гниття органічних речовин, тобто проходить іонізація повітря, воно очищається від пилу та мікробів (зважені частки бруду та пилу електризуються і осідають на стелю, стіни, підлогу).