Керування

Пошук

Призначення та принцип роботи

- Лінія призначена для виготовлення гранул (пеллєт) із торфу, тирси, соломи, різноманітних відходів с/г виробництва та тваринництва.
- Управління технологічним процесом частково або повністю автоматизоване.
- Підготовлена до грануляції суха суміш подається до прес-гранулятора, три катки якого продавлюють її крізь плоску матрицю, формуючи безкінечні джгути, які обрізуються ножами на необхідну довжину.

1 – площадка підготовки сировини; 2 – бункер сировини; 3 – транспортер скребковий; 4 – транспортер стрічково-скребковий; 5 – дисковий просіювач вібраційний; 6 – бункер дискового просіювача; 7 – шнековий дозатор; 8 – транспортер стрічково-скребковий; 9 – магнітний сепаратор; 10 – подрібнювач – дезінтегратор; 11 – транспортер стрічково-скребковий; 12 – осьовий підтискаючий вентилятор; 13 – нагрівний канальний калорифер; 14 – інфрачервона сушильна камера барабанного типу ІСК-Б “Індіго”; 15 – циклон витяжка; 16 – транспортер відводу висушеної сировини; 17 – пульт управління; 18 – подрібнювач – дезінтегратор; 19 – вентилятор подачі висушеної сировини; 20 – бункер гранулятора (брикетера) з дозатором і ворошителем; 21 – прес-гранулятор (брикетер); 22 – транспортер відводу гранул; 23 – норія; 24 – охолоджувач; 25 – вібросито; 26 – транспортер розфасовки в біг-беги; 27 – основна площадка.

Примітка: позиція 5, 6, 7, 8, 10, 11, 18 – в залежності від цільового призначення лінії (в даному випадку сушки торфу).

Переваги лінії при гранулюванні торфу

- Спеціальний просіювач, що на відміну від роторних сепараторів (забиваються проміжки між робочими дисками) дає можливість експлуатувати лінію при температурі нижчій від 0 °С .
- Використання дезінтегратора, який розбиває торф на мікрочастки з розмірами 0,04… 0,1 мм, та збільшує при грануляції твердість гранул по шкалі Мооса до 5-6 одиниць, а відповідно, і їх теплотворність.
- Основною вимогою при переробці торфу є оптимальна технологія його сушки, оскільки торф належить до речовин, здатних до самозаймання (згідно даних гірської енциклопедії при температурі 60-65°С торф з початку саморозігрівається внаслідок мікробіологічних процесів, полімеризації і окислення гумінових кислот і лігніну, потім обвуглюється і при 120 – 140 °С самозагорається; найбільш здатний до самозаймання фрезерний торф). На практиці при температурах близьких до 100 °С і вищих торф сушити практично неможливо внаслідок його самозаймання, або внаслідок обвуглення (при відсутності самозаймання) торф значно втрачає здатність до пресування. Наша технологія дає змогу сушити торф при оптимальних температурах 60-65 °С , що повністю виключає його самозаймання, а також запобігає окисленню лігніну, який покращує здатність торфу до пресування.
-
Використання прес-гранулятора власного виробництва.

- Використання в прес-грануляторі надійної плоскої матриці, яка забезпечує довговічність в роботі, доступну ціну, відчутну економію електроенергії (гранулятор з кільцевою матрицею споживає на 100% більше електроенергії), значно збільшує теплотворну властивість гранул та спрощує конструкцію преса.

Особливості конструкції

- Лінія передбачає можливість використання грануляторів різних виробників.
- В конструктиві передбачено заміну грануляторів на брикетери.
- Збільшення продуктивності лінії за рахунок збільшення потужності сушильного барабану та відповідної продуктивності грануляторів на 30%.
- Можливість виготовити дану лінію мобільною.
- Передбачено випуск гранули різних діаметрів в залежності від матриць гранулятора.
- Повністю відсутні димові гази.
- Мінімальні тепловтрати за рахунок використання в технологічному процесі рекуперації відпрацьованого повітря.

Технічні характеристики

Номінальна потужність
всього 176,85 кВт в т.ч.:
інфрачервона сушка – 62,75 кВт (1,1+2,4+7,5+49,0+1,1+0,55+1,1)
прес-гранулятори – 60 кВт (2 шт.)
інше обладнання – 54,1 кВт

Габаритні розміри
максимальна довжина – 30 м
ширина – 10 м
висота – 6 м

Продуктивність
при використанні сировини
вологістю до 50% – до 2 т/год. сухих гранул